Верхньосироватська громада

Сумська область, Сумський район

Всесвітній тиждень обізнаності про антимікробну стійкість

Дата: 22.11.2024 11:03
Кількість переглядів: 30

Фото без опису

Антибіотикорезистентність (АБР) – нова загроза сьогодення. Резистентність до антибіотиків – це процес, при якому у бактерій розвивається стійкість до антибіотиків. В основі цього звикання лежить природний відбір. Усі бактерії, то володіють чутливістю до антибіотика, гинуть, а деякі, що виявилися до нього малосприйнятливими, виживають. Саме ці бактерії й починають нестримно розмножуватися – так з’являється резистентний штам. У цьому випадку ліки уже не можуть перемогти будь – які пагубні бактерії. Поширення резистентності збільшується катастрофічними темпами.

Основними причинами тотального поширення цього загрозливого явища стали надмірне й нераціональне застосування антибіотиків, у т.ч. сильнодіючих і широкого спектру, їх без рецептурний продаж та часте використання в сільському господарстві й ветеринарії, низький інфекційний контроль, недостатня поінформованість і недооцінка ситуації медичними працівниками.

Антибіотикорезистентність на сьогоднішній день виходить за рамки суто медичної проблеми, має величезне соціально – економічне значення й у розвинених країнах розглядається як загроза національної безпеки. За прогнозами ВООЗ уже через 10-20 років практично всі існуючі мікроорганізми придбають стійкість до антибіотиків. При цьому, за даними Європейського співтовариства, вже зараз щорічно реєструється близько 400 тисяч інфекцій із множинною стійкістю до антибіотиків, від яких гинуть 25 тисяч людей.

ПРОФІЛАКТИКА АНТИБІОТИКОРЕЗИСТЕНТНОСТІ: ЩО МОЖЕ ЗРОБИТИ КОЖЕН

Стійкість до антибіотиків може попередити кожен із нас. Ось прості правила:

  • Не займайтесь самолікуванням. Приймайте лише ті антибіотики, які призначив лікар.
  • Не переривайте лікування. Завжди завершуйте курс антибіотиків, навіть якщо вам стало краще.
  • Не продовжуйте курс лікування без відома лікаря. Ніколи не використовуйте антибіотики, які залишилися після курсу прийому .
  • Не консультуйте друзів, родичів, знайомих та не призначайте їм лікування. Ніколи не діліться антибіотиками з іншими.
  • Попереджуйте інфекції. Регулярно мийте руки, уникайте контакту із хворими людьми і вчасно робіть щеплення.
  • Не нехтуйте тестом для визначення чутливості до антибіотику. Якщо це можливо, проведіть тест для визначення чутливості до антибіотику.
  •  Вакцинуйтеся  відповідно до актуального календаря щеплень.

У ВООЗ наголошують, що навіть якщо винайдуть нові покоління ефективних ліків, загроза антибіотикорезистентності залишиться, якщо не зміниться поведінка кожного з нас.

Нагадуємо, про недопустиме безконтрольне застосування антибіотиків без призначення лікаря, самодіагностика й самолікування. Не дозволяється давати свої антибіотики іншим особам або використовувати залишки антибіотиків з простроченим терміном.

Звертайтеся за допомогою до фахівців, завжди виконуйте рекомендації лікаря та дбайте про своє здоров’я і здоров’я своїх дітей!

Бережіть себе та своїх близьких!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь