Заходи для максимального охоплення дорослого населення обов`язкового скринінгу злоякісних новоутворень

Дата: 04.07.2024 11:43

Що таке онкостринінг?

Це комплекс досліджень, які спрямовані на виявлення злоякісного новоутворення. За допомогою цього методу можна виявити рак ще до появи симптомів. Сринінг допомагає зупинити розвиток хвороби на ранніх стадіях.

З чого складається онкоскринінг?

Насамперед з консультації сімейного лікаря або лікарки, під час якої визначають індивідуальний план діагностики кожного клієнта та клієнтки. Входять до скринінгу також генетичні, лабораторні та інструментальні дослідження (аналізи, УЗД, ендоскопія тощо). За потреби передбачена консультація лікаря або лікарки вузького профілю, якщо вона потрібна.

З якого віку проходити обстеження жінкам?

21-29 років

Раз на 3 роки перевіряйтесь на рак молочної залози та шийки матки.

30-39 років

Кожні 2 роки проходьте обстеження на рак молочної залози, легень, тіла та шийки матки.

40-49 років

Щороку перевіряйтесь на рак молочної залози, тіла та шийки матки

Після 50 років

Щорічно обстежуйтесь на пухлини грудей та рак шийки матки, кожні 5 років – на рак шлунково-кишкового тракту.

Коли потрібно обстежуватись а рак чоловікам?

Після 30 років

Раз на 2 роки проходьте обстеження на рак легенів.

40-49 років

Щорічно обстежуйтесь на пухлини передміхурової залози.

Після 50 років

Щороку перевіряйтеся на рак простати, а кожні 5 років – органів черевної порожнини (шлунку, кишківника) легенів.

Пам’ятайте про генетичну схильність. Якщо у вашої матері або батька діагностували рак рекомендують обстежуватись не пізніше, ніж за 10 років до того вік, в якому їм поставили діагноз.