Дата: 26.03.2024 09:36

З 1 квітня в Україні розпочинається весняно-літній період нересту риби, тому встановлять заборону на її вилов.

Нерест є особливим та вкрай важливим періодом водних мешканців - часом розмноження. З метою створення сприятливих умов для цього - щороку встановлюють заборону на вилов риби.

Заборона встановлена для водосховищ і озер із затоками, протоками, включаючи зону підтоплення на період:

• у всіх річках та їх кореневих водах (руслах річок з усіма діючими рукавами, затоками та затонами) з 01 квітня по 20 травня 2024 року включно;
  • у всіх водосховищах з 01 квітня по 09 червня 2024 року включно;

у придаткових водоймах (протоки, гирла, озера, ставки та інші водойми, в тому числі ті, які тимчасово заливаються водою в період весняної повені) з 01 квітня по 30 червня 2024 року включно.

Посилання: Наказ «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Сумської області у 2024 році»