Своєчасна обрізка дерев біля ліній електропередачі – запорука безперервного електропостачання

Дата: 06.03.2024 14:03

У 80% випадків, причина аварійних знеструмлень – падіння гілок, а то й цілих дерев на лінії електропередачі.

Щоб такого не ставалося власники дерев мають утримувати їх в такому стані, щоб гілки були на безпечній відстані від проводів.

Енергетики розчищають лінії від гілок дерев біля будинків і присадибних ділянок людей, які самі фізично не можуть це зробити (неповносправні, самотні та пенсіонери).

В усіх інших випадках власники на своїх земельних ділянках повинні робити це САМОСТІЙНО.

Тому нагадуємо громадянам, установам та організаціям про необхідність дотримуватись вимог Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Правил охорони електричних мереж та Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України.

Наголошуємо, що згідно з пунктом 23 Правил охорони електричних мереж, енергопідприємства мають право припиняти або обмежувати електропостачання споживачів, що порушили Правила. Відновлення електропостачання здійснюється після усунення порушень та відшкодування підприємствам, які експлуатують електричні мережі, заподіяних матеріальних втрат, а також вартості робіт з ввімкнення до електромережі згідно з укладеними договорами.