Верхньосироватська громада

Сумська область, Сумський район

Про епідемічну ситуацію з гельмінтозів та заходи щодо протидії їх поширенню

Дата: 30.05.2023 11:01
Кількість переглядів: 120

Фото без опису

Гельмінтози (глистяні інвазії) є актуальною проблемою громадського здоров’я. За даними 2022 р., частка цієї патології в структурі всіх зареєстрованих в області інфекційних хвороб (крім гострих респіраторних захворювань) перевищувала 20%, а показник захворюваності на гельмінтози в області становив 37,2 випадків на 100 тис. населення, що перевищувало показники навіть таких соціально значущих хвороб, як вірусні гепатити та туберкульоз.

Небезпека гельмінтозів для людини пов’язана з можливістю серйозних ускладнень у вигляді пневмоній, міокардитів, тромбозів судин, менінгоенцефалітів, перитонітів, що можуть мати фатальні наслідки, а також з труднощами їх діагностики — майже 95% випадків глистяних інвазій у мешканців області є випадковими знахідками при проведенні профілактичних досліджень.

Результати санітарно-епідеміологічного моніторингу свідчать про зростання забрудненості ґрунтів Сумської області яйцями гельмінтів. Територіями ризику є дитячі майданчики житлової зони та пляжі. Показник забрудненості яйцями гельмінтів ґрунту дитячих майданчиків був найнижчим в 2018 р. — тоді 6,94±0,96% проб ґрунту містили збудників глистяних інвазій, в 2022 р. цей показник статистично значуще збільшився до 10,09±1,14%. Забрудненість пляжів була мінімальною в 2019 р. — 2,92±1,44% проб ґрунту містили яйця гельмінтів, а в 2022 р. кількість таких проб збільшилась до 9,76±2,68%.

Вибіркове санітарно-паразитологічне дослідження дитячих майданчиків у м. Суми, проведене у квітні 2023 р., показало наявність яєць токсокар в кожній 10 пробі ґрунту, що була доставлена в лабораторію для дослідження (9,9±3,6% проб містили яйця токсокар). На територіях Ямпільської ОТГ забрудненість дитячих майданчиків житлової зони та зони відпочинку виявилась ще вищою — 30±14,5% проб ґрунту містили яйця токсокар. Єдиним джерелом цих гельмінтів є хворі на токсокароз собаки й коти. З екскрементами цих тварин яйця токсокар потрапляють у ґрунт, де вони зберігаються протягом року і більше, а потім із забрудненими руками та овочами потрапляють в організм людини. Ситуація ускладняється збільшенням в області кількості безпритульних собак та котів. Це підтверджується зростанням числа укусів населення безпритульними собаками та котами. Так, в м. Суми в період з січня по квітень 2022 р. 43% укусів було нанесено людям безпритульними собаками й котами, а за такий самий період 2023 р. цей показник збільшився до 53%. Численна популяція безпритульних тварин у населених пунктах створює постійний резервуар токсокарозу.

У зв’язку з вищезазначеним, пріоритетними заходами зменшення загроз громадському здоров’ю є виконання власниками тварин правил утримання та вигулу .

                                                                             

Джерело: Генеральний директор - головний державний санітарний лікар ДУ «СУМСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ»

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь