Щодо неприпустимості розведення вогнищ та спалювання стерні, очерету та сухостою в зонах проходження повітряних ліній електропередач всіх класів напруги

Дата: 13.04.2023 09:46

Вимоги

щодо охорони електричних мереж та умов виконання робіт в межах охоронних зон електричних мереж

Правилами охорони електричних мереж (Правилами), затвердженими Постановою Кабінету міністрів України від 27 грудня 2022р. № 1455, з метою забезпечення збереження електричних мереж, створення належних умов їх експлуатації та запобігання нещасним випадкам від впливу електричного струму встановлені вимоги щодо охорони об’єктів та обмеження щодо використання земельних ділянок в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі.

Охоронні зони електричних мереж встановлюються уздовж повітряних ліній електропередачі-у вигляді земельної ділянки та повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидва боки лінії від крайніх проводів за умови невідхиленого їх невідхильного положення на таку відстань по горизонталі:

2 метрів        -   до  1 кВ                                  25 метрів        -   150, 220 кВ

10 метрів        -   3-20 кВ                                   30 метрів        -   330, 400, 500 кВ

15 метрів        -   35 кВ                                     40 метрів        -   750 кВ.

20 метрів        -   110 кВ

У межах охоронних зонах повітряних ліній електропередачі ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

• складати сміття, здійснювати підпал стерні, очерету та бур’яну;
  • запускати безпілотні літальні апарати (крім випадків використання їх для забезпечення експлуатації та охорони електричних мереж), повітряні кулі;
  • будувати житлові будинки, будинки громадського призначення;
  • розміщувати споруди іншого призначення на меншій відстані від елементів електричних мереж, ніж встановлена нормами;
  • складати будь які матеріали, розпалювати вогнища, влаштовувати звалища;
  • саджати дерева, крім кущів та саджанців з висотою перспективного росту не більше двох метрів;
  • розташовувати автозаправні станції або сховище пально-мастильних матеріалів;
  • влаштовувати спортивні майданчики для ігор, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту, проводити будь-які заходи, пов'язані з великим скупченням людей, не зайнятих виконанням дозволених у встановленому порядку робіт;
  • запускати спортивні моделі літальних апаратів та повітряні змії;
  • відсипати ґрунт, влаштовувати водосховища, ставки та інші водні споруди;
  • влаштовувати зупинки та стоянки усіх видів транспорту (крім залізничного) в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі напругою 330 кВ і вище.

Власникам і користувачам земельних ділянок, фізичним та юридичним особам у межах спеціальних зон об'єктів енергетики без письмової згоди підприємств енергетики, у віданні яких перебувають ці мережі, а також без присутності їх представника забороняється виконувати земляні, будівельні та інші роботи, що можуть призвести до порушення безаварійного функціонування об'єктів електричних мереж.

У разі виявлення обірваних або провислих проводів повітряних ліній електропередачі, повалених або наближених до проводів дерев, пошкоджених кабелів та інших пошкоджених елементів електричних мереж необхідно не пізніше однієї години з моменту виявлення повідомити про це власника електричних мереж або місцевий орган виконавчої влади чи орган місцевого самоврядування, Національну поліцію.

Північне територіальне управління

обслуговування мережі НЕК Укренерго