Якими документами підтверджується невідповідність працівника за станом здоров’я посаді, яку він обіймає

Дата: 22.03.2023 08:29

27.12.2022 року Постановою КМУ  № 1449  було затверджено Порядок розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця у зв’язку з виявленням невідповідності працівника займаній посаді за станом здоров’я за наявності в нього права на призначення дострокової пенсії за віком.

Даною Постановою КМУ визначено механізм розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця у звʼязку з виявленням невідповідності займаній посаді за станом здоров’я працівника, якому на день звільнення залишилося не більше ніж півтора року до досягнення пенсійного віку, за наявності в нього страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі.

Якими ж документами підтверджується невідповідність працівника за станом здоров’я посаді, яку він обіймає:

• довідка ЗОЗ з інформацією про висновок лікарсько-консультативної комісії (далі — ЛКК) щодо зміни місця роботи, яку зазначили в журналі запису висновків ЛКК;
  • повідомлення роботодавцю про групу інвалідності працівника та її причини або виписка з акта огляду медико-соціальної експертної комісії, або індивідуальна програма реабілітації;
  • медична довідка про проходження попереднього/періодичного медогляду працівника певної категорії, яку видала комісія з проведення медоглядів ЗОЗ.

На підставі одного з цих документів роботодавець зобов’язаний:

• перевести працівника за його згодою на іншу роботу — тимчасово чи без обмеження строку (за наявності відповідних вакансій);
  • або скласти акт про відсутність вакансій.

Якщо працівник відмовився від переведення на іншу роботу, роботодавець отримує від профспілки згоду на його звільнення у зв’язку з тим, що він за станом здоров’я не відповідає посаді, яку обіймає.

Отже, якщо за станом здоров’я працівник не може виконувати роботу за своєю посадою і відмовився від переведення на іншу роботу або вакансій для нього немає, роботодавець може звільнити його за власною ініціативою на підставі п. 2 частини 1 ст. 40 КЗпП.