Зміни стосовно отримання посвідчення учасника бойових дій з 1 грудня 2022 року

Дата: 08.12.2022 11:39

Зміни стосовно отримання посвідчення учасника бойових дій з 1 грудня 2022 року

В Україні з 1 грудня розпочали працювати Комісії, які приймають рішення надання статусу УБД.

Що змінилося?

Нововведення стосуються захисників та захисниць, котрі стали до строю з 24 лютого 2022 року. Звертаємо увагу, що право на статус учасника бойових дій мають військовослужбовці резервісти, військовозобов’язані, добровольці:

• Збройних Сил;
  • ТРО;
  • Національної гвардії;
  • СБУ;
  • Служби зовнішньої розвідки;
  • Держприкордонслужби;
  • Держспецтрансслужби;
  • Військовослужбовці військових прокуратур;
  • Особи рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції ДФС;
  • Поліцейські;
  • Особи рядового, начальницького складу, військовослужбовцям МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби;
  • Співробітникам Служби судової охорони, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.

Хто має право звернутися до Комісії з пакетом документів?

1.командир (начальник) військової частини;

2. військовослужбовець особисто;

3. особа, яка звільнена з військової служби.

Які документи подавати?

• довідка про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України;
  • документ або документи, які підтверджують участь особи у заходах;
  • якщо є ― інші документи, які містять докази та підтверджують факт виконання особою особисто або у складі військової частини (органу, підрозділу), установи та закладу бойових (службових) завдань;
  • матеріали спеціальних (службових) розслідувань за фактом потрапляння в полон або в заручники ― для осіб, які перебували в полоні або в заручниках;
  • згода на збір та обробку персональних даних;
  • дві кольорові фотокартки розміром 3×4 см на матовому папері, зображення обличчя має займати 65−70% фотокартки.

Строки розгляду заяви?

Тривалість розгляду кожного окремого випадку має тривати не більше місяця, потім Комісія направляє відповідь на звернення.