ПРОГНОЗ ПОГОДИ НА ВЕРЕСЕНЬ 2022 року

Дата: 25.08.2022 10:11

ПРОГНОЗ  ПОГОДИ  НА  ВЕРЕСЕНЬ  2022 року

Середня місячна температура повітря очікується 14,8 оС, що близько до кліматичної норми.

Кількість опадів очікується 39мм, при нормі 50мм.

КОРОТКА  КЛІМАТИЧНА  ХАРАКТЕРИСТИКА  ВЕРЕСНЯ

Вересень – перехідний місяць від літа до осені. Йому властиве загальне зниження температури повітря, різке послаблення грозової діяльності.

На  початку  вересня (в  середньому  2 – 6 числа) відбувається  перехід  середньодобової  температури  повітря через  +15º  в  бік  зниження - починається  осінь. В  кінці  вересня, як  правило, відбувається  перехід  середньодобової  температури  повітря  через  +10º в бік  зниження.

Середня  багаторічна  середньомісячна  температура  повітря  у  вересні  дорівнює  13 – 14º тепла. Проте  бувають  значні  коливання  температури  по роках  від  15 – 18º  до  8 – 9º тепла.

Абсолютний  максимум  температури  повітря  у  вересні  становив  30 – 33º тепла, абсолютний  мінімум  4 – 6º морозу.

У  вересні, при  вторгненні  арктичного  повітря, можливі  різкі похолодання і заморозки. Ранні заморозки бувають у третій декаді, а в окремих випадках  (1 – 3 рази  в  10  років)  вони бувають  навіть  у  другій  декаді  вересня.

Середня  багаторічна  кількість  опадів  по області  47 – 54мм, але  бувають  значні  коливання  кількості  опадів  від  110 – 145  мм  до  10  мм  і  менше.

Сніговий покрив  у  вересні  ще  не  встановлюється, але  в  окремі  роки  25 – 26  числа  можна  спостерігати  випадання опадів у вигляді снігу.

У  вересні зменшується в середньому до 1 – 3 кількість днів з грозою, зате збільшується до 2 - 4  кількість днів з туманом, спостерігається 2 – 5 днів із сильним вітром (15 м/с і більше), збільшується до 7 – 8 кількість хмарних днів.

За температурними  показниками перша декада вересня – оптимальний, друга- допустимий, а третя – гранично пізній строк сівби озимих культур.

Джерело: Сумський обласний центр гідрометеорології