Протидія торгівлі людьми

Дата: 13.12.2021 14:57

Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Період кампанії охоплює наступні важливі дати:

• 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
  • 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
  • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
  • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

МОН рекомендує організувати та провести в закладах освіти тематичні уроки, лекції, вебінари, круглі столи та інші заходи з урахуванням карантинних обмежень. Інформацію про заходи рекомендуємо розмістити на сайтах закладів освіти та засновників, а також проінформувати учасників освітнього процесу.

В умовах світової пандемії та переходу на здобуття освіти в дистанційній формі, зросла кількість ризиків насильства та експлуатації дітей в інтернеті. Для підвищення обізнаності учасників освітнього процесу рекомендуємо проводити інформаційно-просвітницькі та профілактичні заходи щодо запобігання насильству та експлуатації дітей у цифровому просторі, використовуючи довідкові матеріали, розміщені на сайті МОН.

Міністерством освіти і науки спільно з освітнім проєктом «Stop_sexтинг» 22 листопада 2021 року заплановано вебінар для педагогічних працівників щодо онлайн-безпеки. Трансляція відбудеться на Facebook-сторінці освітнього проєкту о 14:00.

Радою Європи спільно з Українським фондом «Благополуччя дітей» за сприяння Міністерства освіти і науки України в межах проєкту «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» підготовлено та розміщено на сайті Українського фонду «Благополуччя дітей» матеріали, які можуть бути додатковим ресурсом у проведенні заходів до вищевказаних днів. Інші матеріали проєкту «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» доступні на сайті Офісу Ради Європи в розділі «Підвищення обізнаності та запобігання».

Громадською організацією «Мінзмін» спільно з Міністерством цифрової трансформації за сприяння МОН було розроблено інформаційно-довідкові матеріали для проведення уроків на тему «Моя приватність» у закладах загальної середньої освіти, зокрема:

• для учнів 1-4 класів про персональну інформацію та як нею користуватись в мережі Інтернет;
  • учнів 5-8 класів про ризики розголошення персональної інформації, можливі наслідки публікації фотографій і розміщення персональної інформації в соцмережах;
  • учнів 9-11 класів про використання персональної інформації в мережі Інтернет і соціальних мережах;
  • онлайн-курс у вигляді серії відеоблогів на актуальні для батьків теми щодо захисту права дитини на приватність;
  • інструкції налаштування приватності в соціальних мережах Telegram, TikTok, Instagram і Facebook.

З нагоди Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства», Міністерство освіти і науки спільно з громадською спілкою «А21 Україна» підготували матеріали для педагогічних працівників щодо протидії торгівлі людьми.

Також наголошуємо на необхідності поширювати інформацію про діяльність «гарячих ліній»:

• 1578 – з питань протидії торгівлі людьми;
  • 1588 – з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству дітей;
  • 0800505501 (безкоштовно зі стаціонарних);
  • 527 (безкоштовно з мобільних) – з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів.

Нагадаємо, МОН впроваджує інструмент для оцінки безпеки шкіл, розроблений ЮНІСЕФ.