До уваги платників податку!

Дата: 20.09.2021 15:36

ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ ВЕРХНЬОСИРОВАТСЬКОЇ  ТГ!!!

В Україні, податок на майно є місцевим податком, тобто кошти зібрані від цього податку формують дохідну частину місцевого бюджету.

Згідно Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями, податок на майно складається з: податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; транспортного податку та плати за землю.

Відповідно до Податкового кодексу плата за землю - це обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Платниками податку є:

• власники земельних ділянок, земельних часток (паїв);

• землекористувачі.

Об'єктами оподаткування є:

• земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні;

• земельні частки (паї), які перебувають у власності.

Важливо! Контролюючі органи обчислюють суми земельного податку та надсилають або вручають особисто платнику за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року повідомлення-рішення. В свою чергу, фізичні особи сплачують земельний податок протягом 60 днів з дня вручення повідомлення – рішення.

Фізичні особи (громадяни) несуть відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов’язання з плати за землю. Якщо вони протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення не сплачують узгоджену суму грошового зобов’язання, такі платники податків притягуються до відповідальності у вигляді штрафу у розмірах, встановлених ст. 126 ПКУ.

Разом з тим на суму податкового зобов’язання з плати за землю, не сплаченого протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, нараховується пеня у порядку, визначеному ст. 129 ПКУ.

Зауважимо, що не сплата місцевих податків призводить до втрат бюджету та уповільнює розвиток нашої громади!!!

Тому, звертаємось з проханням до всіх громадян в яких є заборгованість зі сплати місцевих податків у найкоротші терміни сплатити  цю заборгованість.